Trianthakoor viert eeuwfeest

ASSEN

Het Trianthakoor bestaat dit jaar honderd jaar. Ter ere daarvan geeft het koor zaterdag 14 april een jubileumconcert in wijkcentrum De Schulp aan de Buizerdstraat in Assen.

‘Het koor is in 1918 opgericht’, zegt penningmeester Willy Ensing die zelf al 42 jaar bij het koor is. ‘Vijf mannen gingen elke zondag naar de nieuwe vijver in het Asser Bos bij het monument van Wolter Hendrik Hofstede en daar zongen ze en zodoende is arbeiderskoor De Volksstem opgericht.’

Zelf begon Ensing in 1976. ‘Ik was met mijn man op reis met een touringcar en we kregen contact met een echtpaar die beiden al lid waren ven het koor. Ze vroegen of ik er ook bij kwam en ik hield van zingen. Mijn schoonzus is een jaar later bij het koor gekomen. Zo zag je dat via mond op mond reclame steeds meer mensen bij De Volksstem kwamen.’

‘Eerst zongen we bij de oude LEAO school. Tijdens de 1 mei vieringen stonden er allerlei strijdliederen op het repertoire, zoals Op naar het licht en Morgen rood. Dit zingen wij ook bij het jubileumconcert. Hiervoor hebben we onder meer liederen uit het verleden opgepakt en zo laten we tijdens het concert tevens horen wat we eigenlijk voor koor waren. Tijdens de jubileumavond komen liedjes voorbij die wij in dat tijdbestek van honderd jaar gezongen hebben.’

Begin jaren negentig is het koor veranderd. ‘We wilden meer leden krijgen en niet meer alleen een arbeiderskoor zijn en zo zijn we een algemeen gemengd koor geworden en veranderde de naam in Trianthakoor. We hadden toen zeventig leden en we verhuisden naar de Kern ,wat gerund werd door het echtpaar Bok. Mevrouw Bok was toen al voorzitster van ons koor en nu met het kinderkoor bijgeteld zeventig jaar lid. Toen de Kern gesloopt werd hebben een tijdelijk onderkomen gehad in het Kras gebouw voorheen Brandpunt. In 1999 hield het Groninger Koor op te bestaan hier in Assen en kwamen verschillende leden ook bij ons koor.’

Na het Kras gebouw werd er verhuisd naar De Schulp, waar het Trianthakoor nog steeds zit. Het repertoire is heel divers van operettemuziek, naar musicalmelodieën van Jesus Christ Superstar en Sound of Music naar Engels en Duits repertoire. ‘En zelfs Latijn. Onze dirigent Gerard Damkat is ook heel goed in bewerken van populaire muziek en dat maakt het voor ons makkelijker te zingen. We hebben nog steeds veel plezier in het zingen en repeteren. Het koor heeft nu vijfentwintig leden.’

Aan het jubileumconcert doen ook echtgenoten van leden mee. ‘We hopen dat ze daarna ook erbij willen blijven. Er is deze avond tevens een samenwerking met de Golden Man, twaalf mannen vanuit het Asser Mannenkoor, die ons in de loop der jaren vaak geholpen hebben met concerten als we te weinig tenoren en bassen hadden, daarvoor zijn we ze heel dankbaar. Verder komt het Duitse koor Viva la Musica. We hebben al meer dan veertig jaar contact met dit koor uit Elmshorn.’

De viering van het eeuwfeest begint vrijdag 13 april met een receptie voor oud leden. Zij kunnen zich opgeven via Gretha Bok op telefoonnummer 0592315789 of een e-mail sturen naar b.a.strating68@outlook.com.

‘Wij hopen dat veel oud leden willen komen. Voor deze avond zijn oude foto’s gedigitaliseerd en die worden dan vertoond.’

Zaterdag 14 april is het grote concert. De aanvang is 20 uur. De entree is 7,50 euro inclusief koffie / thee. ‘Op een groot scherm worden dan beelden vertoond die te maken hebben met de liederen die we zingen. De presentatie wordt gedaan door Katinka Naber en Albert Kool. Na afloop is er een gezellige afterparty.’


Auteur

Redacteur