Dr. Nassau College Beilen vraagt met “warme truienweek” aandacht voor duurzaamheid

Assen

Hoeveel vierkante meter zee-ijs kun je besparen door een week lang de kachel een paar graden lager te zetten? Leerlingen van het Dr. Nassau College nemen de proef op de som door in de “warme truienweek” lekker warm gekleed naar school te komen en de verwarming lager te zetten.

Het bedrag dat de school bespaart deze week wordt gedoneerd aan een organisatie die zich inzet voor duurzaamheid. Een van de aanjagers van het project is docent basisnatuurwetenschappen Pascal van der Aa. Hij legt uit wat de bedoeling is: “Een aantal klassen werkt momenteel aan het project energiezuinige school. In dit project zetten we de verwarming lager en berekenen hoeveel m3 gas en geld we besparen en hoeveel CO2 we minder uitstoten en hoeveel zee-ijs we daarmee redden.” Vestigingsmanager Katja Woltjes vult aan: “Duurzaamheid is een belangrijk onderwerp in onze maatschappij en dus ook bij ons op school. Dit project leert jongeren dat zij met hun gedrag invloed kunnen uitoefenen op de wereld om hen heen. Wij vinden het belangrijk dat onze leerlingen ervaren dat zij het verschil kunnen maken. Een gezonde leefstijl ontwikkelen en verantwoordelijkheid nemen voor de wereld om ons heen, dat is waar deze projecten over gaan en dat is wat wij onze leerlingen willen meegeven.” Duurzaamheid en leefstijl zijn onderwerpen die continu aandacht krijgen binnen de school. Zo behaalde het Dr. Nassau College in Beilen onlangs het officiële predicaat gezonde school.

Auteur

Albert-Jan Garama