Twintigste uitwisseling tussen leerlingen Salland en Duitse school

ASSEN

Vijftien leerlingen van de Anne Frank Schule uit het Duitse Molbergen zijn van 11 tot 13 mei te gast bij leerlingen uit de tweede klasvan de locatie Salland van CS Vincent van Gogh.

Het is al voor de twinitigste keer dat de uitwisseling tussen de scholen plaatsvindt. Elk jaar organiseren docenten Alida Huisman en Hanneke Metz samen met hun Duitse collega’s de uitwisseling waarbij leerlingen veel leren van elkaars cultuur en manier van leven. Op het programma voor de Duitse gasten staat deze keer een bijzonder bezoek. Omdat het de twintigste keer is dat de school uit Molbergen in Assen te gast is, zijn de leerlingen uitgenodigd bij burgemeester Out op het gemeentehuis in Assen. Hij zal op 11 mei om 14.30 uur de leerlingen en de begeleidende docenten van harte welkom heten in onze stad. Verder zullen de Asser leerlingen hun Duitse gasten meenemen naar het Drents Archief, het gevangenismuseum in Veenhuizen en Groningen. De leerlingen van Salland zijn van 13 april tot en met 15 april jl. op bezoek geweest in Molbergenen hebben daar kennis gemaakt met de Duitse taal en cultuur. De docente Duits Alida Huisman is al jaren nauw betrokken bij de uitwisseling. Zij vindt het belangrijk dat leerlingen over de landsgrenzen kijken: ‘Zeker in onze regio is de kans groot dat je met Duitsland en de Duitse taal te maken krijgt. Door de uitwisseling leren onze leerlingen wat het is om de taal in de praktijk toe te passen. Tijdens de uitwisselingen ontstaat er een bijzondere band tussen de leerlingen, dat is mooi om te zien. Ik ben buitengewoon trots op onze leerlingen en zeker ook op het feit dat ik betrokkenben bij de organisatie van de twintigste keer!’Het uitwisselingsproject won in november van afgelopen jaar de EDR-Grensprijs: een geldbedrag van € 500,- voor beide scholen.

Auteur

Albert-Jan Garama