‘Vortgeefkassie‘

ANNEN

In het dorpshuis Annen staat sinds kort een ‘Vortgeefkassie‘. Een kast die van en voor iedereen in Annen is. In deze kast kunnen mensen iets achter laten wat ze niet meer nodig hebben en uit de kast meenemen wat ze leuk vinden.

ANNEN - Eva Hamming presenteerde begin januari van dit jaar haar idee voor de kast aan het bestuur van Ons Dorpshuis. ,,Op Internet las ik een bericht over kasten elders in het land, zoals in Groningen en in Gelderland waar in elke gemeente één staat. Ze staan ook wel bij huizen maar dat vond ik geen goed idee. Toen schoot het dorpshuis me te binnen.” Het bestuur was zeer te spreken over het initiatief. Zeker als het bijdraagt aan de leefbaarheid van het dorp en de doelstellingen van Ons Dorpshuis in Annen. ,,We waren zeer enthousiast en hebben meteen actie ondernomen”, vult voorzitter Alfred Brink van Stichting Ons Dorpshuis Annen aan. “Het past 100 procent in ons beleid en ons doel, de leefbaarheid van Annen vergroten.” Onder leiding van Eva werd een open kast geplaatst in de hal van het dorpshuis. Samen met enkele vriendinnen en familieleden voorzag Eva de kast al van allerlei artikelen. En het blijkt een succes. ,,Het grootste deel van de spullen die erin stonden zijn al vervangen. Ik loop één of twee keer per week langs omdat ik nieuwsgierig ben hoe het loopt. En iedereen gaat er heel netjes mee om.” De gemaakte spelregels bepalen precies wat er wel en wat er niet in de kast mag. ,,Het voorwerp moet in de kast passen, het mogen geen levensmiddelen zijn en de spullen moeten netjes en bruikbaar zijn.” Binnen deze regels kan en mag alles. De spullen die in de kast staan lopen uiteen van servies en boeken tot decoratie voor de Paasdagen. “Er komen veel mensen in het Dorpshuis, zoals bijvoorbeeld voor het klaverjassen. Die dames lopen nu via de kast”, aldus Alfred. ,,Je hoopt ook dat mensen die het dorpshuis nog niet zo goed kennen komen kijken en zien wat er nog meer te doen is.” Dit zijn bijvoorbeeld activiteiten op het gebied van sport, spel en toneel. Maar ook iedere tweede maandagochtend van de maand om 09.30 een koffieochtend. Alfred was zo enthousiast over het Vortgeefkassiedat hij het idee bij alle dorpshuizen van de gemeente Aa en Hunze onder de aandacht heeft gebracht. “Ik heb ondertussen van drie reactie gekregen. ,,Eva vindt het fijn door dit initiatief naast haar werk iets maatschappelijks bij te kunnen dragen. ,,Het is mooi, eenvoudig in de uitvoering en je bereikt er veel mensen mee.” Cindy Houwen Links op de foto Eva Hamming. Foto Cindy Houwen

Auteur

Albert-Jan Garama